Nota e Hysajt për ndeshjen Fiorentina – Napoli

0
SHPËRNDAJE

091139787-3d4f41b1-9713-442a-8336-d9de3d16af16Corriere dello Sport i ka dhënë noten 5.5 mbrojtësit tonë Elseid Hysaj për paraqitjen e tij në ndeshjen Fiorentina – Napoli të përfunduar në barazim 1-1. Ky barazim në Firence e zgjeron hendekun me kryesuesen Juventus në tre pikë dhe Napolit tani i duhet të bëjë një sforcim shumë të madh duke shpresuar ndërkohe te ndonjë hap fals i bardhezinjve.

“Ishte një mbrëmje e bezdisshme dhe ai e kupton menjëherë,” – thotë e përditshmja prestigjioze italiane. “Borja Valero shtyn përpara e duke mbuluar atë, krijohen hapësira për Alonso dhe aty pastaj Hysaj humbet terren”.

Nota më të dobëta se Hysaj morën Callejon, Ghoulam, Allan, Hamsik me 5 ndërsa më i miri u shpall Albiol me notën 7.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.