Nuk ka supriza në La Liga

0
SHPËRNDAJE

Në Spanjë Atletiko Madrid ka fituar ndaj Malagës 4-2. Skuadra e drejtuar nga Simeone edhe pse me një lojtar më pak pas daljes të Savic me karton të kuq, arriti të fitoj. Me rezultatin 3-1 dalja e Savic i dha zemër miqve që gjetën golin duke dërguar shifrat në 3-2. Por është belgu Karrasko që shënoi 4 minuta përpara përfundimit të takimit duke mbyllur ndeshjen në shifrat 4-2. Atletiko është 3 pikë larg rivalit Real.

 

Ndërkohë që Barca ka arritur një fitore minimlae 1-0 me golin e Rafinjas në fillimin e pjesës së dytë. Ndërkohë që Granada u mbrojt mirë duke mos pësuar goleadë ndryshe na cfarë pritej. Barcelona me këtë fitore është vetëm 2 pikë larg Real-it që mban vendin e parë.614821112-lionel-messi-of-fc-barcelona-celebrates-with-gettyimages-1476552070-800

Real Madrid ka fituar pastër 4-1 në transfertë ndaj Alaveshit. Tripleta e Ronaldos dhe goli I Moratës i dhanë fitorën madrilenëve që kryesojë në La Liga.ronaldo

S'KA KOMENTE

Comments are closed.