Okaka është përforcimi në sulm për Anderlechtin e Hasit

0
SHPËRNDAJE

Stefano-Okaka_3179713

 

Stefano Okaka ka zgjedhur Anderlechtin për vazhdimin e karrierës së tij. Sulmuesi Italian i cili sezonin që shkoi luante te Sampdoria ka zgjedhur kampionët e Belgjikës që kanë si trajner ish lojtarin e Kombëtares Shqipëtare, Besnik Hasin. Lojtari do të kryejë vizitat mjekësore dhe më pas do të hedhë firmën mbi kontratë. Okaka u shpreh entuziast në lidhje me këtë transferim : “Zgjodha Anderlechtin dhe e bëra sepse dua të fitoj. Nesër do kryej vizitat mjekësore dhe më pas do flas më tepër në lidhje me vendimin tim”- u shpreh italiani, i cili do të zëvëndësojë sulmuesin serb Mitrovic që u largua drejt Newcastle.

 

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.