Olainka: Nuk festoj nëse shënoj ndaj Bylis

0
SHPËRNDAJE

imageSuperiorja/ Ndeshja Bylis – Skënderbeu do të jetë e veçantë për sulmuesin Piter Olainka. Nigeriani i korçarëve në stadiumin “Adush Muça” hodhi hapat e parë si futbollist në vendin tonë, dhe tashmë ai është pjesë e kampionëve të Shqipërisë. Në një intervistë të dhënë për SuperSport, Olainka do të shprehej: Jam mjaft i lumtur që do të kthehem sërisht tek ai stadium pasi aty kam mjaft kujtime të bukura. Do të jetë një provilegj për mua që rikthehem për të luajtur aty. Tek ekipi i Bylis unë hodha hapat e mia të parë në futbollin shqiptar, dhe për këtë gjë jam falenderues. Për respekt të ish-ekipit tim, nëse do të shënoj nuk do të festoj”,- u shpreh Piter Olainka

S'KA KOMENTE

Comments are closed.