Operacioni “Higuain” mund të dështojë nqs nuk paguhet klauzola e majme

0
SHPËRNDAJE

gonzalo-higuain-napoli-lazio-serie-a-20092015_19mhj37bmldu9zazw3qhkb0l0Zyrtarisht drejtues të Juventusit dhe Gonzalo Higuain kanë arritur një marrëveshje por po mbahen ‘peng’ nga presidenti i Napolit, De Laurentis i cili me kokëfortësinë nuk dëshiron të shesë argjentinasin.

Mediat italiane konfirmojnë se e vetmja mënyrë për të marrë sulmuesin është të paguhet klauzola prej 94 milionë eurosh, ndërsa lojtarit i është përgatitur një kontratë 4-vjeçare nga e cila do të përfitojë 7.5 milionë euro në sezon, raporton ‘Goal’.

Gjithçka mbetet e paqartë pasi Higuain e dëshiron këtë lëvizje ndërsa drejtuesit e Napolit kërkojnë mos shesin golashënuesin më të mirë të Serie A.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.