Osvaldo akord me Porton

0
SHPËRNDAJE

BUENOS AIRES, ARGENTINA - MARCH 11:  Daniel Osvaldo of Boca celebrates after scoring the fifth goal of his team during a match between Boca Juniors and Zamora as part of third round of Group 5 of Copa Bridgestone Libertadores 2015 at Alberto J Armando Stadium on March 11, 2015 in Buenos Aires, Argentina. (Photo by Gabriel Rossi/LatinContent/ Getty Images)

Pablo Daniel Osvaldo është gati të rikthehet në Europë. Pas aventurës 6 mujore te Boca Juniors sulmuesi italo-argjentinas ka mbetur pa skuadër dhe ofertat në drejtim të tij kanë qenë të shumta. Pas një periudhe reflektimi mesa duket Osvaldo ka zgjedhur Porton si skuadrën e tij të ardhshme. Me portugezët ai do të ketë mundësinë të rikthehet në Europë dhe të marrë pjesë edhe në Champions League. Porto i ka ofruar Osvaldos një kontratë 2 vjeçare, klub me të cilin shpreson edhe të bindë Conten për ta thirrur në Euro 2016. Te Boca Juniors Osvaldo luajti 15 takime dhe arriti të shënonte 7 gola.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.