Osvaldo mes Torinos dhe Boca Juniors

0
SHPËRNDAJE

Osvaldo
Osvaldo
Sport Bota/ Pas zgjidhjes së kontratës me Sauthampton, sulmuesi Osvaldo duket në dilemë përsa i përket të ardhmes. Në drejtim të tij duket se është hedhur ekipini Torinos, që dëshiron t’a ketë në ekip sulmuesij italo-argjentinas. Pavarësisht kësaj situate, ky transferom do të jetë i vështirë për arsye se për lojtarin është i interesuar edhe ekipi i Boca Juniors, ku lojtari ishte i huazuar qysh nga janari. Argjentinasit duan t’a rikthejnë sërisht në ekip lojtarin, për të formuar një dyshe sulmi me ish shokun e tij tek Juventus, Carlos Tevez

S'KA KOMENTE

Comments are closed.