Panuçi i merr Kosovës talentin, Zhegrova: Kam ftesë për Norvegjinë

0
SHPËRNDAJE

Talenti shqiptar, Edon Zhegrova, i cili po luan me sukses tek skuadra belge Genk, ka folur ekskluzivisht për gazeta “Blic”, ku ka treguar që së fundmi ka pranuar ftesën nga trajneri i Shqipërisë, Kristian Panuçi.

18- vjeçari nga Prishtina ka thënë që ka pasur interesim edhe nga kombëtarja e Belgjikës, por më konkrete ka qenë ftesa e trajnerit të Shqipërisë, italianit Panuçi.

“Kam marrë ftesë zyrtare nga Kombëtarja A e Shqipërisë për ndeshjen përballë Norvegjisë dhe jam shumë i lumtur, për këtë. Nga trajneri i kombëtares së Kosovës, akoma nuk kam marrë asnjë ftesë. Më ka kërkuar vetëm kombëtarja U-21. Këto ditë do të vendos përfundimisht për cilën kombëtare do të luaj”, tha Zhegrova.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.