Parma shet gjithçka, edhe historinë e saj

0
SHPËRNDAJE

parmaParma është detyruar të shesë gjithçka për shkak të falimentimit të shoqërisë. Dy drejtuesit e Parmës, Aneda dhe Giuiotto kanë nevojë për kapital dhe për këtë arsye kanë nxjerrë në shitje gjithçka, përfshirë edhe trofetë e fituar nga klubi. Përveç trofeve klubi do të shesë edhe divanet, celularët smartphone por edhe vetë markën “Parma F.C”. Ndër sendet e tjera të shitura përfshihen: Kupa e Kupave e fituar në Wembley, Kupat e Italisë dhe Superkupa e Europës e vitit 1994. Ata që janë të interesuar për blerjen e tyre duhet të paraqesin një ofertë brenda datës 11 shtator.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.