Partizani e ka seriozisht, Emanuele Morini goditja e rradhës (Video)

0
SHPËRNDAJE

Superiorja/ Partizani nuk ka të ndalur në këtë merkato, teksa mbrëmjen e sotme trajneri Starova ka konfirmuar edhe afrimin e sulmuesit Emanuele Morini. Ai është nga Italia, dhe sezonin e fundit ka qënë pjesë e Viterbese. Duket se trajneri i të kuqve kërkon t’a blindojë repartin ofensiv, pasi tashmë do të ketë në dispozicion plot katër bombera cilësorë. Sulmuesve Plaku, Sukaj dhe Raçiç tashmë u shtohet edhe sulmuesi italian Morini.

image Në ndeshjen ndaj Frosinone, ardhja më e re në ekip sëbashku me mesfushorin Nikoliç ishin ndër lojtarët që spikatën më shumë në rradhët e Partizanit. Të kuqtë duket se kanë goditur në shenjë me afrimet e reja, dhe tashmë ekipi duket më shumë se kurrë i blinduar, dhe gati për t’u rikthyer tek titulli kampion pas shumë vitesh “agjerim”.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.