Partizani, humbje me dinjitet

0
SHPËRNDAJE

partizani salzburg ndeshjaPartizani u mund në shtëpi nga Salzburgu falë një goli të shënuar nga Soriano në minutën e 70-të me penallti.

45 minutata e para u mbyllën me rrjeta të paprekura dhe me Ekuban që kishte një mundësi të mirë shënimi.

Partizani u përmirësuar në pjesën e dytë, dhe sidomos pas daljes me të kuq Samasekou në të 54-tën minutë, të kuqtë dominuan, por minuta e 70-të do ishte fatale.

Soriano do shënonte pas penalltisë së fituar nga Berisha dhe më pas Salzburgu ruan avantazhin, dhe kjo bëhet më e lehtë kur Kalari doli me karton të kuq (73’).

S'KA KOMENTE

Comments are closed.