Partizani me trajner italian

0
SHPËRNDAJE

Superiorja / Pas largimit të trajnerit Starova stoli i skuadrës së Partizanit, ka mbetur bosh. Megjithatë në skenë ka dalë edhe emri i parë i trajnerit që mund të drejtojë të kuqtë në sezonin e shkuar. Ashtu siç ka deklaruare dhe më parë drejtori i klubit, Luçiano Moxhi ai do të jetë italian.

Franko Kolomba, 62 vjeçari që ka një karrierë të pasur në drejtimin e ekipeve të ndryshme në Itali do të nisë shumë shpejt punën te të kuqtë. Interesant është fakti se në vitin 2000, ai ka drejtuar Rexhinën dhe ka pasur nën urdhrat e tij, ish-sulmuesin e Kombëtares, Erjon Bogdanin.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.