Partizani për të rihapur çështjen titull, vlonajtët duan kthesën

0
SHPËRNDAJE

ekuban
Ekuban

Humbja e Skënderbeut ka ringjallur optimizëm jo vetëm te Tirana që e mundi por edhe te Kukësi e Partizani që kanë pretendimet e tyre për kreun. Partizani pret Flamurtarin e oshilacioneve të mëdha por që me padyshim, i ka mundësitë të befasojë e madje të luajë bukur e të fitojë bindshëm me këdo.

Por këtë e bën kur nuk e pret e jo kur i ka pikët detyrim. Partizani duket më favorit në këtë përballje edhe pse vjen nga një fitore e pastër (ndaj Lacit 0-2) ndërsa duket se edhe sulmuesi Ekuban është zhbllokuar dhe do të mundohet të vazhdoje momentin e tij pozitiv.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.