Partizani/ Shpenzime stratosferike në kërkim të titullit të munguar

0
SHPËRNDAJE

Superiorja/ Partizani kërkon titullin kampion dhe kjo kushton, por presidenti Demi nuk e ka problem këtë pjesë, pasi së bashku me bashkëpunëtorët e tij ka në mendje një plan biznesi dhe gjithçka është e programuar.

Pagat janë mjaft të larta, teksa kanë lojtarin më të paguar në Superiore, Egdar Çanin, si dhe trajnerin më të paguar, Mark Julianon.

Në një artikull të botuar sot në “Sport Ekspres”, thuhet se shpenzimet për stafin, si dhe për akomodimin, stadiumin, fushat stërvitore dhe për organizimet e tifozëve, shkojnë në rreth 500 mijë euro. Kjo shifër kalon edhe buxhetin total të disa prej klubeve të Superiores.

Partizani
Partizani Stervitje
Partizani

S'KA KOMENTE

Comments are closed.