Partizani-Skënderbeu, arbitrat të paragjykuar

2
SHPËRNDAJE

partizani-skenderbeu

Duke parë historinë e ndeshjes së kaluar në “Qemal Stafa”, ku Partizani fitoi në shifrat 2-1, goli i dytë nga Ibrahimi është diskutar gjatë. Klubi korcar e ka kontestuar fuqishëm gjykimin, madje është bërë një zhurmë shumë e madhe mediatike, por ka pasur edhe përplasje midis dy palëve. Sërish në ndeshjen që u luajt në Korcë, disa episode janë kundërshtuar nga të kuqtë.

partizani1 (2)Tashmë është presidenti Takaj që hedh paragjykimin e parë: Nuk dua arbitra nga kryeqyteti. Mbase dëshirohen nga Durrësi, ndonjë si Andi Koci! Skënderbeu për hir të së vërtetës nuk duhet të qahet nga arbitrat, të paktën në ndeshjet e fundit rregullisht ka përfituar 11-metërsha. Gjithsesi, duket se “xhaketat e zeza” janë të paragjykuara në këtë ndeshje dhe një përgjegjësi e madhe do të jetë për atë arbitër që do të fërshëllejë në këtë takim.

2 KOMENTET

  1. Gaboheni r nderuara “minute”, gjygjetati eshte gjendur gjetur, me konsensusin e duelit famkeq Duka-Takaj, kush eshte?
    Kush tjeter vecse gjetja me e re e etikes se FSHF-s, Agron Kulicaj me TT vend bilbili e shkop gome nend kartonash.

  2. Arbitri i ndeshjes eshte percaktuar fal konsesusit te plote te homo-duetit famkq Duka – Takaj
    Ai eshte fytyra me e re e etikes futbollistike shqipetare, Agron Kulici me TT, Kallash e shkop gome ne vend te fjales, bilbilit e karteles.

Comments are closed.