Partizani–Skënderbeu do të luhet në “Elbasan Arena”

0
SHPËRNDAJE

Eshtë përcaktuar stadiumi ku do të luajë Partizani ditën e dielë në orën 17:00 në “Elbasan Arena” përballë Skënderbeut.

Me gjithë tratativat e shumta për të luajtur në Tiranë, negociatat nuk kanë prodhuar rezultat. Të kuqtë kanë pritur deri në momentin e fundit përgjigjen e Tiranës për të përdorur “Selman Stërmasin”, por impianti bardheblu do të mbyllet këtë javë pasi do të mbjellet një bar i ri në fushë. Qëllimi ka qenë që në një ndër ndeshjet më të rëndësishme të Partizanit të kishte sa më shumë mbështetës.

Në fakt, Partizani ka ndier mungesën e fansave në Elbasan. Kilometratat kanë bërë punën e vet dhe tifozët kanë qenë të limituar në ndeshjet e të kuqve.

Gjithsesi tashmë është përfundimtare. Partizani do të presë Skënderbeun në “Elbasan Arena” të dielën në orën 17:00.

Por, a është ora 17:00 më e mira e mundshme për të pasur sa më shumë tifozë në stadium? Përgjigjja do të vijë pasditen e së dielës, në një nder ndeshjet më të shumëpritura, të dy ekipeve kryesuese të Kategorisë Superiore. /minuta90.com/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.