Partizani – Teuta, gola dhe spektakël

0
SHPËRNDAJE

imageSuperiorja/

Partizani – Teuta 3-2

Sukaj x2, Bicaj/ Lamçja, Magani

Ka përfunduar me fitoren 3-2 për të kuqtë takimi miqësor mes Partizanit dhe Teutës ku spikatën repartet sulmuese të dy ekipeve. Sigurisht lojtari i ndeshjes këtë radhë ka qenë Xhevahir Sukaj me dy gola ndërsa ka shënuar edhe lezhjani Ditmar Bici. Edhe durrsakët nga ana e tyre kanë shfaqur një lojë të bukur dhe mund të dilte pa humbje nga kjo ndeshje. Për djemtë e detit ka shënuar Lamçja por edhe Magani i vogël që po tregon një formë të shkëlqyer në ditët e fundit.
image
Formacioni që Partizani nisi ndeshjen

Xhika, Fejzullahi, Bicaj, Krasniqi, Kalari, Tafili, Batha, Trashi, Mazrekaj, Plaku, Sukaj. Trajner: S. Starova

S'KA KOMENTE

Comments are closed.