Partizani, vazhdon kriza e vizave ruse

0
SHPËRNDAJE

Labinot Ibrahimi
Labinot Ibrahimi

Çështja e vizave për Ibrahimin dhe Ramadanin nuk po gjen zgjidhje, madje lëvizja e fundit e ambasadës ruse është një provokim për Partizanin.

Panorama Sport shkruan se ambasada ruse i ka kërkuar Partizanit që dy lojtarët kosovarë të aplikojnë për viza në ambasadën ruse në Serbi, duke nënkuptuar që kosovarët janë nën Serbinë, pasi Rusia nuk e njeh Kosovën.

Duke mos patur zgjidhje, bojkoti është njëri skenar, ndërsa tjetri është pajisja me pashaporta shqiptare për Ibrahimin dhe Ramadanin.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.