Pas kualifikimit vjen rinovimi i parë tek bavarezët e Bajernit

0
SHPËRNDAJE

alaba3Mbrojtësi David Alaba ka zgjatur kontratën e tij  me Bajernin deri ne 2021. Mbrojtësi 23 vjeçar është një produkt i akademisë së Bajernit. Ky rinovim pason atë të Thomas Müller, Jérôme Boateng, Javi Martínez dhe Thiago.

“Jam shumë krenar që do vazhdoj me ekipin ku jam rritur. Kam kaluar momente të bukura këtu. Jemi të etur për trofe” –  u shpreh Alaba pas firmës.

 

alabaalaba2

S'KA KOMENTE

Comments are closed.