Pas Schweinsteiger, United bën tjetër përforcim në mesfushë

0
SHPËRNDAJE

MU
Schweinsteiger dhe Schneiderlin, dy blerjet e fundit të Manchester

“Djajtë e kuq” kanë mbyllur marrëveshjen për mesfushorin francez Morgan Schneiderlin, duke e zyrtarizuar si përforcimin e radhës. Manchester i ka paguar Southemptonit shumën e 30 milionë eurove për të siguruar shërbimet e lojtarit 25-vjeçar që vjen për të përforcuar mesfushën e skuadrës së Van Gaal. Kjo është blerja e katër e klubit anglez, pas Bastian Schweinsteiger, Matteo Darmian e Memphis Depay.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.