Pejiç e bënë sefte në Iran me një dopietë

0
SHPËRNDAJE

 11990381_873490139412889_434996095659907258_n

Ish-sulmuesi i Kukësit, Pero Pejiç, ka shënuar për herë të parë me fanelën e klubit iranian Esteghlal. Ekipi i kroatit ka fituar në shifrat 5-0 ndaj Shahrdari. Pejiç ka shënuar golat e 3-të dhe 4-t në minutat e 65 dhe 75. Një sulmues i tillë do t’i mungojë shumë me golat e tij kampionatit tonë, pasi në një kohë të gjatë të gjithë ishim mësuar të shikonim çdo sezon mbi 20 gola sezonal, kohët e fundit me fanelat e Kukësit dhe Skënderbeut, por më parë edhe me Dinamon, Tiranën dhe Flamurtarin.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.