Pele shtrohet në spital

0
SHPËRNDAJE

image
Legjenda e futbollit botëror dhe atij brazilian, Pele, është shtruar ditën e sotme në spital. Ai u shtrua në spital pasi ndjeu dhimbje në nervat e shtyllës kurrizore, pasi gjëndja e tij shëndetsore nuk ishte e mirë. “Perla e zezë” e futbollit është shtruar në të njëjtën klinikë ku në maj të këtij viti u operua nga prostata. Mjekët raportojnë së gjëndja e tre herë kampionit të botës është e qëndrueshme, dhe se ai po përmirësohet me kalimin e kohës. Mjekët gjithashtu japin të dhëna se ai mund të dalë shumë shpejt nga spitali.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.