Pepe: “Komentet e Ronaldos janë harruar”

0
SHPËRNDAJE

Real Madrid

“Komentet e Cristiano Ronaldo janë harruar” , pohon mbrojtësi Pepe  I Real Madrid.

Cristiano Ronaldo bëri komente të debatueshme pas humbjes me Atletico Madrid.

Por Pepe thotë se kritikat janë harruar në dhomat e zhveshjes

Real Madrid ishte në veprim përsëri të mërkurën mbrëma kundër Levantes.

Ronaldo shënoi dhe siguroi tre pikë me fitoren e marrur.

Mbrojtësi i Real Madridit, Pepe thotë se kritika e fundit e Cristiano Ronaldos ndaj skuadrës tashmë është harruar nga shokët e tij të ekipit.

Ronaldo ishte i detyruar të zhvillojë bisedime të qarta  me të gjithë skuadrën e Real Madridit pas komenteve te bëra pas disfatës kundër Atletico Madrid.

Ish-sulmuesi i Manchester United pohoi se ai ishte keqkuptuar kur thoshte “nëse të gjithë do të ishin në nivelin tim, do të ishin udhëheqës ‘, dhe Pepe pohon se nuk është më një çështje për të diskutuar.

“Cristiano? Ajo gjë ndodhi tani. Ne folëm. Ne jemi të gjithë së bashku në të njëjtën barkë, “ tha ai.

“Ajo që ne duhet të bëjmë është punë dhe djersë çdo lojë me këtë këmishë, për shkak se shumë njerëz në Spanjë dhe në botë vuajnë kur ne humbim. Ne duhet të respektojmë dhe të punojnë me përulësi të madhe ‘’.

Ronaldo mori emrin e tij përsëri në mesin e golashënuesve në natën e mërkurë, kur ai shënoi një penallti në pjesën e parë kundër Levantes, gjatë fitores së tyre në stadiumin Bernabeu.

Cr7

Dhe kjo ishte një natë e mirë për Pepe me rikthimin e tij nga lëndimi I cili ka qenë jashtë fushës që nga janari me një dëmtim në këmbë.

“Unë jam shëruar. Unë u lëndova per një kohë të gjatë,e  kam luajtur me siklet dhe trajneri vendosi të mos më aktivizojë derisa të marr  veten “, ka thënë Pepe. “Unë jam shëruar dhe tani dua të jem me ekipin tim.”

pepe

S'KA KOMENTE

Comments are closed.