Përcaktohen finalistët e NBA (video)

0
SHPËRNDAJE

Pas Cleveland Cavaliers që e siguroi para disa ditëve një biletë për në finalen e madhe pasi mundi në finalen e konferencës së lindjes ekipin kanadez të Toronto Raptors, është Golden State Warriors që fiton ndaj Oklahoma City Thunder në mënyrë dramatike, e udhëhequr si gjithnjë nga Steph Curry por edhe nga Thompson e Green. Warriors jane kampion në fuqi të NBA dhe synojnë ta përsërisin suksesin e vjetshëm.

Finalet e Konferencave:

Lindja: Cleveland Cavaliers – Toronto Raptors 4-2
Perëndimi: Golden State Warriors – Oklahoma City Thunder 4-3

Finale e NBA

Cleveland Cavaliers – Golden State Warriors

S'KA KOMENTE

Comments are closed.