Përcaktohet arbitri i ndeshjes Danimarkë-Shqipëri

0
SHPËRNDAJE

imageKombëtarja/ Do të jetë skocezi William Collum ai që do të vendosë drejtësinë në ndeshjen Danimarkë-Shqipëri. Lojtarët tanë duhet të bëjnë mjaft kujdes pasi Collum është një arbitër tepër i rreptë dhe që nuk i kursen kartonët. Në ndeshjen e Superkupës se Europës Sevilja-Barcelona ai nxorri nga xhepi i tij plot 9 kartona të verdhë. William Collum është një arbitër 34-vjeçar i cili është pjesë e FIFA-s qysh prej vitit 2006.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.