Përjashtohet Rusia. Tashmë është zyrtare

0
SHPËRNDAJE

rusia1
Rusia është përjashtuar nga Lojërat Olimpike Rio 2016.

Lajmi është konfirmuar nga “Indipendent”, i cili tregon dhe arsyen se pse atletët rusë nuk do të marrin pjesë në “Rio 2016”.

Arsyeja e përdorimit të substancave të palejueshme nga atletët rusë, ka detyruar organizatorët të marrin një vendim përfundimtar për përjashtimin e tyre.

Ky vendim është konsideruar një goditje e rëndë për Rusinë, duke patur parasysh edhe faktin se ajo rrezikoi përjashtimin nga “Euro 2016”, si pasojë e dhunës së ushtruar nga tifozët rus në Francë.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.