Përleshen tifozët në miqësoren Leeds-Eintracht

0
SHPËRNDAJE

Një ngjarje aspak e mire ka përfshirë futbollin anglez. Gjatë ndeshjes Leeds United – Eintracht Frankfurt, tifozët e të dyja skuadrave janë përfshirë në një përleshje masive midis tyre. Edhe pse ishte një ndeshje miqësore, tifozët duket se nuk i kanë rezistuar dot “zakonit” të vjetër teksa e kanë kthyer fushën e blertë në një arenë gladiatorësh. Policia ka reaguar menjëherë duket ndërhyrë, dhe në deklaratën për shtyp deklaruan se arrestuan 25 persona për këtë ngjarje. Këto ngjarje të rënda na kthejnë kohë më parë, ku na kujtojnë sulmet e huliganëve.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.