Përse nuk po aktivizohet Gotze?

0
SHPËRNDAJE

guardiola“Gotze nuk u aktivizua se kishte një problem muskular. Përsa i takon transferimit ,nuk e di a është gati taktikisht për një kampionat impenjativ si Serie A ? Këtë duhet tja kërkoni atij. Gotze është lojtar i Bayrnit dhe shpresoj të qëndrojë, por gjithçka mund të ndodhë.Këtë vendim nuk e marr unë”- Shprehet Guardiola kur u pyet se  përse nuk e aktivizoi,dhe a ka të lidhje kjo me transferimin te Juventusi .

Bayern i Mynihut ka zbritur në Shangai ku të Martën do të luajë një ndeshje miqësore kundër Interit.

Në miqësoren kundër Valencias Guardiola nuk e aktivizoi Gotze.

Guardiola ka qënë para gazetarëve dhe menjëherë është pyetur për Gotze,dhe kalimin e tij te Juventusi.

Ekipi i Bajernit gjate stervitjes ne Shangai
Ekipi i Bajernit gjate stervitjes ne Shangai

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.