Peru mposht Paraguajn 2-0 dhe renditet e 3-ta (video)

0
SHPËRNDAJE

 


downloadSi 4 vite më parë, në Argjentin 2011, Peruja e mbyll Kupën e Amerikës në vendin e 3-të. Ata kanë fituar 2-0 përballë Paraguajt. Golat e talentit Carrillo në të 48’ dhe bomberit Guererro në të 89’ ka mbyllur llogaritë. Ndërkohë që Paraguaj e sheh si një sukses edhe vendin e 4-t, pasi herën e fundit humbi finalen ndaj Uruguajt në 2011.

download (1)

Peruja konfirmon veten në elitën e skuadrës në Amerikën e Jugut me vendin e 3-të, pasi edhe herën e fundit kanë arritur të njejtin pozicion duke kaluar Venezuelën, kësaj here ata kanë mposhtur Paraguajt 2-0. Skuadra e Gareca, vjen pas një prove të mirë në gjysëm finale ndaj Kilit, mbijeton edhe ndaj mungesave të Zambrano e Farfan dhe fiton sfidën në pjesën e dytë fal dy golave të Garrillos dhe Guerreos.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.