Pesë italianët më të mirë në historinë e Premier League

0
SHPËRNDAJE

Nuk kanë qënë të paktë futbollistët e njohur italianë që kanë provuar të luajnë në ekipe angleze në Premier League por jo të gjithë kanë pasur shkëlqimin që pritej. Disa studiues të futbollit britanik kanë realizuar kohët e fundit një renditje të pesëshes më të mirë italiane në historinë e Premier League në bazë të të dhënave dhe statistikave të ndryshme, duke dalë në përfundimin e mëposhtëm:

5- Fabrizio RAVANELLI (103 ndeshje, 48 gola Middlesbrough)

4- Roberto DI MATTEO (119 ndeshje, 15 gola Chelsea)

3- Gianluca VIALLI (58 ndeshje, 21 gola Chelsea)

2- Paolo DI CANIO (221 ndeshje, 74 gola Sheffield Wednesday, West Ham, Charlton)

1- Gianfranco ZOLA (311 ndeshje, 80 gola Chelsea)

gianfranco-zola-chelsea_18k294xh8yrsi14bm6lr1l8p0e
Gianfranco Zola me Chelsea

S'KA KOMENTE

Comments are closed.