Pezullohet Khedira

0
SHPËRNDAJE

516678716-079-kwqG-U1401119390640jCE-620x349@Gazzetta-Web_articolo
Sami Khedira

Fyerjet ndaj gjyqtarit Rizzoli gjatë ndeshjes Torino – Juventus janë dënuar me dy ndeshje pezullim nga Komisinioni disiplinor i Federatës Italiane të Futbollit. Mesfushori gjerman, Sami Khedira, i revoltuar pas kartonit të kuq nuk i kurseu të sharat ndaj gjyqtarit dhe kështu që do ti duhet të mungojë në takimet ndaj Empolit dhe Milan. Ndaj Empolit bardhezinjtë do vuajnë edhe mungesat e sigurta të Bonuccit e Alex Sandros të dënuar ndërsa nga dëmtimet rrezikojnë edhe Barzagli, Chiellini, Marchisio e Dybala.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.