Plaku në dyshim ndaj Vllaznisë

0
SHPËRNDAJE

Sebino Plaku
Sebino Plaku

Pas mungesës së Hamdi Salihit, skuadra e Skënderbeut ka edhe një tjetër dyshim në repartin e avancuar. Sebino Plaku ka dhënë sinjale pozitive në ndeshjen ndaj Pogradecit, ku edhe shënoj gol. Por duket se një kontraktim muskular ka detyruar sulmuesin të jetë në dyshim përballë shkodranëve. Sipas kontrollove të detajuara Plaku duhet të pushoj 3-4 ditë, ndaj dhe duke llogaritur fundjavën, nr.9 i kampionëve edhe mund të rekuperohet në kohë, por sigurisht mungesa e stërvitjes me grupin mund të ndikoj.

 

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.