Plaku: Nuk kishim fat, bëmë një ndeshje fantastike

0
SHPËRNDAJE

Sulmuesi i Korabit, Sebino Plaku, pas ndeshjes me Kukësin, në intervistën për SuperSport, dhënë gazetarit Sokol Xhihani, u shpreh se ekipi i tij nuk kishte fat dhe se ata zhvilluan një ndeshje fantastike.

“Fati po na ndëshkon në të dyja krahët. Godasim shtylla, dhe pësojmë në krahun tjetër. Bëmë ndeshje fantastike, nuk e meritonim këtë rezultat”.

“Në momentin që nuk shënon, krijohet edhe një ngërç. Goli nuk vjen me raste sporadike. Nuk kemi pasur besimin për të sulmuar me forca të shumta. Sot ndodhi ndryshe”.

“I izoluar në sulm? Për këtë po flisja, që të sulmojmë me sa më shumë forca Jo për të fajësuar shokët. Kjo ka qenë pjesa më e vështirë. Duhet punuar pak më tepër. Ekipi është i ri. Ka pasur shumë ndryshime. Janë shumë gjëra që kanë bërë që të kemi vështirësi”,-mbylli pronocimin e tij, sulmuesi i Korabit, Sebino Plaku. /minuta90.com/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.