Plaku, shanset janë të volga për derbin

0
SHPËRNDAJE

Ish-sulmuesi i Slask Wrocaw rikthehet në Superiore me Partizanin.
Ish-sulmuesi i Slask Wrocaw rikthehet në Superiore me Partizanin.
Pasi ka pësuar një dëmtim ndaj Tërbunit, tashmë Sebino Plaku, ka zhvilluar edhe kontrolllet e duhura për të konstatuar problemin. Nga goditja e pësuar gjatë një dueli me njërin nga kundërshtarit ka rezultuar se Plaku ka inflamacion në këmbën e tij dhe si pasojë duhen 4-5 ditë për rekuperim. Duke parë edhe datën e derbit, duket vërtetë e pa mundur që ai të jetë në fushë. Por duhet parë ecuria e rekuperimit dhe gjendja e dëmtimit gjatë këtyre ditëve. Por nuk përjashtohet mundësia e ndonjë mrekullie nga ana e stafit mjekësorë, ose përdorimi i një injeksioni që nr.9 i të kuqve të sakrifikoi në derbi. Ndërkohë që Racic mund të rikthehet i gatshëm për këtë sfidë.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.