Plisat e Prishtinës përleshen me tifozët polakë në Francë

0
SHPËRNDAJE

Tifozët e Prishtinës të njohur ndryshe si “Plisat”, janë përfshirë në një përleshje me disa huliganë polak në orët e fundit të së martës, në Marseille.

Plisat në Francë
Plisat në Francë

Burime të “GazetaOlle.com” nga vendi i ngjarjes, tregojnë që njërit prej tifozëve polak është dashur t’i jepet ndihma e shpejtë. Më pas situata është qetësuar dhe nuk ka pasur më tensione.

Tifozët prishtinas në orët e ardhshme pritet të publikojë në Facebook edhe pamje nga prëleshja.

Kjo nuk ka qenë hera e parë që “Plisat” kapen me tifozë polakë. Një gjë të tillë e kishin bërë edhe gjatë vitit të kaluar në Shqipëri, në ndeshjen Kukësi-Legia e Varshavës.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.