Pogba: “Kam kontratë me Juven, futbolli për mua luhet në fushë”

0
SHPËRNDAJE

Paul Pogba
Paul Pogba

Serie A/ Paul Pogba mbetet një nga lojtarët më të kërkuar të merkatos, teksa edhe ofertat në drejtim të tij nuk mungojnë.

Vetë lojtari që ishte pranë kalimit tek Barcelona në merkaton e kaluar, tashmë duket se ka vendosur të tregohet “diplomat” në deklaratat e tij.

Kur e pyesin për largimin nga Juve, francezi buzëqesh dhe flet se ai ka një kontratë me bardhezinjtë dhe se nuk është ai që duhet t’a pyesin për këtë gjë:

Kam një kontratë me Juventus dhe unë nuk mundem që një mengjes të zgjohem dhe të transferohem në Angli. Duhet të pyesni atë që merret me këtë gjë dhe jo mua. Për mua personalisht futbolli është ai që luhet në fushë”, kanë qenë fjalët e Pogba për “La Republica.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.