Pogba objektiv i një klubi të madh

0
SHPËRNDAJE

  • Man Utd po përgatit ofertën e verës për Pogba

Pogba

Për shumë njerëz kjo ka ngjallur cudi pasi mesfushori francez u la I lirë nga ata dikur për tu bashkuar me Juventus në vitin 2012 dhe tani ato duan ta rimarin produktin që ka dalur nga të rinjtë e tyre.  Manchester United janë të vendosur për t’u hedhur ne treg bashkë me një mori të klubeve evropiane duke u vendosur në garë për shërbimet e yllit  Paul Pogba, sipas një raporti në Gazzetta dello Sport.

Francezi u largua nga Man Utd për në Torino si transfertë  në vitin 2012 dhe Djajtë e Kuq kanë parë gabimin e tyre teksa Pogba tani më është një prej mesfushorëve me të mirë të botës .

Megjithatë, klubi I Premier League është I gatshëm dhe mjaft I guximshëm duke treguar vendosmëri në rimarjen e 22-vjeçarit  në radhët e tyre.

Pogba nuk do të jetë detyrë e lehtë për Louis van Gaal , megjithatë, Chelsea, Manchester City, Real Madrid dhe Paris Saint-Germain gjithashtu janë në garë për të siguruar firmën e tij.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.