Pogba tek Mancheser United

0
SHPËRNDAJE

pogba
Manchester United ka arritur një marrëveshje me mesfushorin francez, Paul Pogba, me të cilin mesfushori ka pranuar propozimin e 13 milionë euro në vit, raporton gazetari i Sky Sports Italia. Gianluca Di Marzio.

Gazetari i njohur italian është një ekspert i transferimeve dhe në të shumtën e rasteve raportet e tij kanë dalë si të sakta dhe lojtarët janë transferuara tek klubet e ndryshme.

Andaj edhe raportimi i Di Marzios mund të jetë i vërtetë për ritransferimin e Pogbas në Old Trafford nga skuadra e Juventusit.

Kujtojmë që mesfushori francez u larguar nga United si lojtar i lirë në drejtim të skuadrës italiane, ku tash kushton plotë 120 milionë euro.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.