Pogradeci-Bylis 2-2, paqe buzë liqenit

0
SHPËRNDAJE

Pogradeci – Bylis (2-2)

Shënues: Çekiçi 21’, Zeqollari 63’,/ Shoshi 9’, Sako 61’.

Pogradeci: Bytyçi, Ramazani, Çerepi, Kllogjëri, Zguro, Jahaj, Shyti, Pinto, Alillari, Pengu, Çekiçi. (U aktivizuan: Ccela, Bacci, Molla, Xhafka, Kame, Kuqo, Hidri, Licckollari, Zeqollari, Shkullaku, Rrapo, Pura). Tr.: G.Stojku

Bylis: Kaloshi, Gjonbrati, Bastriu, Shoshi, Hasanaj, Mbella, Gava, Sako, Peposhi, Pepa, Dilo. Tr.: A.Canaj (U aktivvizuan: Rucci, Buzi, Papa, Esso, Kapllanaj, Hyshmeri, Muskaj, Doksani, Kucci, Hoxhaj, Mustfaraj, Zylyftari, Hyseni).

Gjyqtarw: E. Demiraj, G. Kamolli, A. Mema (Pogradec).

imageSuperiorja/ Skuadrat e Pogradecit dhe Bylisit janë përballur me njëra-tjetën në Pogradec. Sfida është mbyllur në barazim 2-2. Ka qënë një lojë e bukur dhe e fortë nga të dyja ekipet, por aë në fund nuk ka patue fitues. Të dy trajnerët respektivë kanë testuar edhe lojtarë të ardhur në provë në këtë periudhë. Për këtë arsye edhe rezultati kalon në planin dytësor në të tilla ndeshje. Bylis dhe Pogradeci janë përballur edhe më parë në Kategorinë e Parë sezonin e fundit.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.