“Poker” i Ronaldos, Reali “shkërrmoq” Celtën (Video)

0
SHPËRNDAJE

imageLa Liga/ Real Madrid vazhdon formën e saj të shkëlqyer në shtëpi teksa ditën e sotme ka shkatërruar me rezultatin e thelle 7-1 ekipin e Celta Vigos. Një ndeshje e dominuar totalisht nga madrilenët që me këtë fitore duan të tregojnë se mbeten sërish ai ekip i madh. Ronaldo shënoi plot 4 gola në këtë përballje duke qenë njeriu i ndeshjes, ndërsa 3 golar e tjerë u shënuan nga Pepe, Bale dhe Jese. Me këtë fitore ekipini Zidane ngushton në 9 pikë diferencën me Barcelonën dhe 1 me Atletico Madrid, por dy skuadrat kanë një ndeshje më shumë për të luajtur.

Rezultatet në La Liga

Real Madrid – Celta Vigo 7-1

Villareal – Las Palmas 0-1

Getafe – Sevilla 1-1

S'KA KOMENTE

Comments are closed.