Policia e shtetit: Çfarë ndodhi? Nuk pamë asnjë incident

2
SHPËRNDAJE

Ka dalë me një deklaratë zyrtare policia e shtetit duke larë duart me gjithçka ndodhi në stadiumin “Qemal Stafa” ku si pasojë e goditjes me gurë në kokë të një lojtari të Legias dhe përplasjeve mes tifozerive në shkallët e stadiumit, zyrtarët e ndeshjes ndërprenë takimin me arsyetimin se mungonte siguria e nevojshme për të vazhduar normalisht ndeshjen e futbollit. Por sipas deklaratës së policisë shqiptare, nuk ndodhi asgjë jashtë normales në këtë takim.

“Në asnjë moment në fillim , përgjatë dhe në përfundim të këtij aktiviteti sportiv nuk është shënuar asnjë lloj incidenti pasi Policia ka qënë në gadishmëri të plotë deri në momentin që janë larguar tifozët pas vendimit të pezullimit të ndeshjes sportive.”

2AF8B2ED00000578-3180587-image-a-50_14382912277492 KOMENTET

Comments are closed.