Politikanët në fushë, Rama-Thaçi-Vuçiç kundër BE-së (foto)

0
SHPËRNDAJE

Ballkani Perëndimor ka mundur me rezultatin 4-2 Bashkimin Europian në një sfidë që ka zbritur në fushë disa nga udhëheqësit e shteteve të këtyre rajoneve. Ndonëse në fushë duhej të formohej treshja Rama-Thaçi-Vuçiç, në fushë zbriti vetëm udhëheqësi i Kosovës Hashim Thaçi për të cilin mediat serbe nxituan ta shpallin menjëherë si më të dobëtin e ndeshjes.

Kryeministrat Rama dhe Vuçiç ishin të angazhuar me mbledhje të Forumit të Shoqërisë Civile në Vjenë. Përgëzimet kryesore të ndeshjes i mori Ministri i Integrimeve Europiane, Bekim Çollaku nga Kosova i cili shënoi dy gola ndërsa një gol e shënoi edhe kryeministri maqedon Gruevski. Ja disa foto nga ndeshja:

timthumb 11882363_912365075500519_7840013933378867460_o-1024x698 11893757_912365085500518_8530272162306369519_o-1024x683

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.