Poloni – Portugali dalin formacionet zyrtare

0
SHPËRNDAJE

polonia
Polonia dhe Portugalia kanë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen çerekfinale që zhvillohet në kuadër të Kampionatit Evropian 2016. Takimi ndërmjet dy skuadrave kombëtare fillon në ora 21:00 në stadiumin Stade Velodrome.

Formacioni i Portugalisë: Rui Patrício; Cédric,Pepe, José Fonte, Eliseu; William Carvalho, Adrien, João Mário, Renato Sanches; Nani, Cristiano Ronaldo

Formacioni i Polonisë: Fabianski; Piszczek, Glik, Pazdán, Jedrzejczyk; Blaszczykowski, Krychowiak, Maczýnski, Grosicki; Milik, Lewandowski

S'KA KOMENTE

Comments are closed.