Polonia ndal Gjermaninë, Irlanda e Veriut fitore historike

0
SHPËRNDAJE

imageEuro 2016/ Gjermania pretendente nuk ka shkuar më shumë se një barazim pa gola ndaj Polonisë. Ka qenë një ndeshje tejet e luftuar nga të dyja skuadrat, por me gjermanët pak më dominues që gjithsesi nuk e gjetën rrugën e rrjetës përballë polakëve që u mbrojtën me forca të shumta.

Në të dyja pjesët të besuarit e Loeë krijuan më shumë volum loje, por pa mundur dot të gjejnë rrugën e rrjetër që do t’i jepte 3 pikër e kualifikimit. Ndërkohë që Grupi D bëhet akoma më i bukur pas fitores së Irlandës sa Veriut ndaj Ukrainës.

imageSkuadra debutuese në një Europian bëri një ndeshje spektakolare duke fituar 0-2 në një ndeshje tepër të rëndësishme. Tashmë Grupi C kryesohet nga Gjermania dhe Polonia me nga 4 pikë, ndërkohë që Irlana e Veriut ka 3 pikë ndërsa Ukraina mbetet në kuotën e 0 pikëve.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.