Portugalia i falet penalltive!

0
SHPËRNDAJE

1473469Polonia kaloj shumë shpejtë në avantazh ndaj Portugalisë. Ishte Levandovski që shënoi për 120 sekonda lojë. U dukë sikur polakët do të ishin të frikshëm, por Portugalia arrinë të barazoj me anë të Renato Sanches në minutën e 33.

unnamed90 minutat e kohës së rregullt përfunduan në shifrat e barabarta 1-1. Ndërkohë që në shtesë ndeshja është e hapur në të dyja krahët, por askush nga palët nuk e gjeti rrugën e rrjetës.

Nga pika e bardhë e 11-metërshit vendosen edhe fatet e këtij takimi dhe kualifikohet Portugalia 5-3.

 

 • Portugalia
 • Ronado  (gol)
 • Shances (gol)
 • Moutinjo (gol)
 • Nani       (gol)
 • Quaresma (gol)

 

 • Polonia
 • Levandovski (gol)
 • Milik           (gol)
 • Glik           (gol)
 • Blazhikovski (jo)

S'KA KOMENTE

Comments are closed.