Portugalia në finale

0
SHPËRNDAJE

portugaliaPortugalia është finalistja e parë e EURO 2016 pasi ka mundur me rezultatin e pastër 2 – 0 Uellsin.

Në pjesën e parë nuk kishte gol, ndërsa takimi do të hapej nga Kristiano Ronaldo që shënoi në minutën e 50-të.

Tre minuta më vonë ishte Nani ai që shënoi golin e dytë të takimit dhe vulosi fitoren e ekipit të tij.

Portugalia rigjen finalen pas 12 vitesh dhe pret ekipin tjetër finalist që do të përcaktohet nga përballja Francë-Gjermani.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.