Premier League/ Bie Liverpool, marshojnë Guardiola dhe Conte

0
SHPËRNDAJE

Një humbje deri diku e papritur për Klopp dhe djemtë e tij që humbën 2-0 ndaj Burnley ndërsa asnjë problem për Guardiolën, ekipi i te cilit, Manchester City dominoi dhe fitoi 1-4 ndaj Stoke City. Dy gola shënuan secili, Nolito dhe Aguero ndërsa Bojan shkurtoi në ’49.

Diego Costa shënon përsëri në minutat e fundit duke i dhënë pikët e plota italianit Conte dhe bluve të Chelsea që fituan 1-2 ndaj Watford. Fitore më e vështirë nga sa pritej për Tottenham, vetëm 1-0 ndaj Crystal Palace ndërsa kryendeshja Leicester – Arsenal u mbyll pa gola, 0-0.

14081305_10153723553481770_1039602111_n

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.