Premier Liga angleze, fitojnë kryesueset

0
SHPËRNDAJE

during the Premier League match between Manchester City and Chelsea at Etihad Stadium on December 3, 2016 in Manchester, England.

Është luajtur ditën e sotme edhe java e fundit në Premier Ligë, ku ranë në sy fitoret e skuadrave kryesore.

Çelsi i Antonio Kontes mori një fitore të rëndësishme përball Burnemuthit me shifrta e thella 3-0. Një dopietë e Pedros dhe një gol i Hazard i dhanë fitoren që i shkëput plot 9 pikë nga vendi i dytë.

Ndërkohë Ibrahimoviç ka udhëhequr Mançester Junajtid në fitoren e arritur ndaj Sandërlandit me shifrat 3-1. Suedezi ishte autor i një goli, por dha edhe dy asiste të tjera për golat e shënuar nga Blind dhe Mikhitarjan. Me këtë fitore skuadra e Murinjos duket së ka bërë kthesën e madhe në kampiont.

Fitore mori edhe Arsenal, por duke vuajtur ndaj Uest Bromuiç. Ka mjaftuar një gol i Zhirud në pjesën e dytë për t’i dhënë tre pikët ekipt të Venget që ngjitet i dyti.

Ja rezultatet në Premier Ligë

Çelsi – Burnemuth 3-0
Mançester Junajtid – Sandërland 3-1
Lester – Everton 0-2
Arsenal – Uest Brom 1-0
Bërnlej – Midëllsbrouh 1-0
Uatford – Kristal Palas 1-1

S'KA KOMENTE

Comments are closed.