Prezantohet zyrtarisht te Skënderbeu, Ventsislav Hristov

0
SHPËRNDAJE

Blerja më e fundit e Skënderbeut, bullgari Ventsilslav Hristov bëri prezantimin zyrtar. Hristov vjen në Korçe nga Rijeka e Kroacisë por ka një karrierë mjaft të pasur në Bullgari e Ukrainë. Hristov ka luajtur edhe pesë ndeshje me Përfaqësuesen bullgare dhe ka shënuar një gol.

Ventsislav-Hristov
Ventsislav Hristov

“Më kane folur mirë për Shqipërinë lojtarët e Rijekës Roshi e Balaj,” u shpreh Hristov. “Shpresoj të fitoj besimin e tifozëve shqiptarë dhe dëshiroj ti kthehem formës që kam patur dikur te Beroe Stara Zagora, formë e cila më dha edhe fanellën e Kombëtares time.”

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.