Prishtina dhe Llapi çelin siparin e Kampionatit të Kosovës

0
SHPËRNDAJE

 

????????????????????????????????????
Prishtina

Prishtina e ka nisur mbarë kampionatin në derbin rajonal dhe “myshterinjtë” e saj të përhershëm, Llapin – duke e mposhtur 3:1. Tërë golat u shënuan në pjesën e dytë dhe kryeqytetasit kanë shënuar tre gola të shpejtë për 14 minuta – nga minuta e 48-të deri te ajo e 62-të.

Prishtina – Llapi 3:1 (Shend Kelmendi 48’, Ahmed Januzi 60’, Gauthier Mankenda 62’ – Egzon Sinani 71’)

Prishtina (4-3-3): 1. Alban Muqiqi – 22. Lorik Maxhuni, 4. Armend Dallku /c/, 21. Liridon Kukaj, 13. Liridon Leci – 6. Debatik Curri, 7. Lorik Boshnjaku, 8. Endrit Krasniqi – 15. Gauthier Mankenda (11. Labinot Osmani – 76’), 77. Mergim Pefqeli (9. Shend Kelmendi – 46’), 27. Ahmed Januzi (17. Gentrit Begolli – 65’). Zëvendësues: Visar Bekaj, Genc Hamiti, Milosh Miloviç, Basit Abdul Khalid. Kryetrajner: Kushtrim Munishi.

Llapi: 12. Ilir Avdyli – 5. Dardan Jashari, 14. Egzon Sinani, 7. Benjamin Emini /c/, 4. Bujar Idrizi, 16. Hamdi Namani, 25. Kushtrim Shabanaj (8. Fuat Karabeg – 46’), 10. Edon Zeqiri (19. Visar Zeneli – 82’), 45. Festim Krasniqi (17. Getoar Dragusha – 67’), 11. Florim Berbatovci, 9. Berat Hyseni. Kryetrajner: Tahir Batatina.

S'KA KOMENTE

Comments are closed.